X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).
kategorie
Výrobci
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 40
Celkem: 172098
Tester na dusičnany Greentest ECO s měřením radiace
GreenTest ECO
-40%

Raj-Elektra.cz | Tester na dusičnany Greentest ECO s měřením radiace

71.11% (9 hodnocení)
Trvale nedostupné
2 940 Kč
katalogové číslo: GRT-729-158
EAN: 6971136000063
Záruka:24 měsíců
Cena bez DPH:2 429,75 Kč
Cena vč. DPH:2 940 Kč
Původní cena:4 900 Kč
Sleva:1 960 Kč (40%)
Popis
Parametry
Soubory a odkazy
Diskuze

Greentest Eco je zařízení pro rychlé zjištění hladiny dusičnanů v čerstvém ovoci, zelenině a mase. Zároveň poskytuje změření úrovně radioaktivity v předmětech, v potravinách, stavebních materiálech a dalších , které mohou být kontaminované radiací. Ze všech látek, které se dostanou do ovoce a zeleniny z hnojiv, jsou dusičnany nejškodlivější, pokud přesáhnou běžné množství. Dusičnany a dusitany jsou přidávány do masných výrobků během zpracování, aby se omezilo množení bakterií a zvýraznila barva. Trvalý příjem většího množství potravin s obsahem dusičnanů může vést ke zvýšenému riziku rakoviny střev, methemoglobinémie, cukrovky, Alzheimerovy choroby a otravy dusičnany.


Zůstávat v místě se zvýšenou radiací, stejně jako v blízkosti radioaktivních předmětů může vést k poškození vašeho zdraví. Příliš vysoká radiace na pozadí vede k předčasnému stárnutí, zhoršení zraku, selhání imunitního systému, stresu, hypertenzi a vývojovým vadám u dětí.

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje denní příjem 3,7 mg dusičnanů na kilogram tělesné hmotnosti pro dospělé osoby. Například, pokud vážíte 50 kg, pak by váš denní příjem dusičnanů měl být maximálně 185 mg (50 kg x 3,7 mg). Takže když použijete Greentest pro otestování běžné zeleniny, jako například kapusty, a výsledek je 1100 mg/kg dusičnanů, pak může dospělá osoba bezpečně sníst pouze 185 (mg)/1100 (mg/kg) = 0,168 kg nebo 168 g této kapusty.
Také pamatujte, že doporučený denní limit dusičnanů pro děti je nižší, než pro dospělé. děti jsou mnohem citlivější na škodlivé účinky dusičnanů, takže se doporučuje denní limit pro děti mladší jednoho roku 30 mg. Pro starší děti se doporučuje limit 50 mg.

Greentest měří:
Koncentraci různých solí v testovaných produktech, ať už solí obsahujících důležité živiny, tak i solí, které jsou škodlivé pro zdraví. Greentest pomáhá detekovat koncentrace iontů takových látek jako: chlór (Cl), síran (SO4), dusičnany (NO3) a dusitany (NO2). Je zkalibrován, aby zobrazil přesné množství pouze dusitanových iontů. Toto zařízení umí detekovat ionty různých solí, ale dusičnany jsou jejich největší součástí. Všechny ostatní soli tvoří méně než 2 % celkového množství solí v zelenině a ovoci. Kvůli tomu jsou i tyto soli započítány do měření, protože odchylka je zanedbatelná.
Soli dusičnanů, které se hromadí ve vysokých koncentracích kvůli nesprávnému pěstování ovoce a zeleniny, jsou velmi vážným ohrožením lidského zdraví. Na základě výsledků, které jsou porovnány s mezinárodní úrovní bezpečné koncentrace, Greentest doporučí, zda je toto ovoce nebo zelenina vhodná pro konzumaci nebo zdraví nebezpečná.
Radiace na pozadí je určena množstvím ionizujícího záření. Greentest Eco změří radiaci porovnáním s mezinárodními standardy. Greentest ECO začne měřit radiaci na pozadí, jakmile jej zapnete. Po chvíli se zobrazí úroveň radiace a doporučení. Zelená značí bezpečnou radiaci, žlutá zvýšenou a červená nebezpečnou.

Technické specifikace

Min/max rozsah měření pro koncentraci dusičnanů: 0 – 9999 mg./kg.
Rozsah indikace úrovně radiace na pozadí (mSv / h (mR / h): 0 - 9,99 (999,9)
Rozsah úrovně indikace kumulativní dávky, mSv (mR): 0 - 9,99999 (0 - 99999)
Doba měření: ~3 sek.
Možná odchylka měření: 10 - 24 % (v závislosti na měřeném vzorku)
Napájení: integrovaný Li-Ion akumulátor
Kapacita baterie: 720 mAh
Nabíjení: USB kabel
Nabíjecí proud přes USB: 310 mA
USB napájení: 5 V
Doba použití: až 20 hodin
Rozměry: 122 x 52 x14 mm.
Hmotnost: 90 g.
Rozlišení barevného TFT displeje: 320 x 240
Pracovní teplota: -20 – +60 °

Diskuze je prázdná.
Přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal